Artykuły, Uncategorized

Angielski przez internet

Angielski online czyli angielski przez internet

Być może już wiesz, że można uczyć się języka angielskiego online czyli przez internet, jednak do tej pory nie miałeś jeszcze okazji sam uczyć się w ten sposób w związku z tym, być może czujesz pewne obawy, niepewność a może nawet strach. Jest to zupełnie coś normalnego, ponieważ jest to nieznane dla Ciebie doświadczenie i pewnie jak sięgniesz pamięcią wstecz to przypomnisz sobie wiele takich rzeczy z własnego życia, które na początku były Ci nieznane i związku z tym czułeś pewne obawy, jednak z biegiem czasu, wszystko już było w porządku, a co więcej, po pewnym czasie np. dzisiaj może nawet jesteś zdziwiony i zadajesz sobie pytanie, jak mogłem się tego obawiać przecież to takie proste.  Można to trochę  porównać do pierwszego spotkania z jakąś nieznajomą  osobą. Na początku atmosfera może wydawać się trochę sztywna, jednak kiedy masz więcej okazji aby widzieć się z daną osobą, wszystko się normuje, a ty czujesz się już zupełnie inaczej czyli jesteś zrelaksowany. Angielski online czyli angielski przez internet  to bardzo przyjemna forma nauki twarzą w twarz, jeżeli oczywiście dysponujesz kamerą w swoim komputerze. Jeżeli nie, to lekcje mogą odbywać się bez kamery albo też nawet tylko przez telefon, kiedy na przykład masz bardzo słabe połączenie internetowe.   Generalnie można powiedzieć, że jest dużo łatwiej zacząć, ponieważ nie spotykasz naraz  12 nowych osób, tak jak to często jest na kursach stacjonarnych, ale tylko jedną w postaci nauczyciela, który pragnie Ci pomóc, jak tylko potrafi, abyś czuł się zrelaksowany, bo taka właśnie atmosfera wspiera proces Twojej nauki.

Angielski online

Angielski przez internet

Angielski przez skype

 Co więcej odpada tutaj pewnego rodzaju współzawodnictwo, typowe dla wielu grup, kiedy chcemy się pokazać z jakieś dobrej strony, kiedy chcemy pokazać się w korzystnym świetle. Niestety z tym współzawodnictwem  bardzo często jest związany stres, które powoduje , że nie jest tak fajnie jak mogłoby być, a co  gorsze, zazwyczaj w grupie jest jedna  lub kilka osób, które próbują ją w jakiś sposób zdominować np. ktoś jest trochę lepszy czy po prostu znacznie lepszy od innych i bardzo często zajmuje nieproporcjonalną ilość czasu, w porównaniu z pozostałymi członkami danej grupy. W przypadku nauki angielskiego online czyli nauki angielskiego przez internet, masz do czynienia z lekcjami indywidualnymi, czyli odpada tutaj kwestia konkurowania o miejsce w grupie oraz o czas, który będzie poświęcony tylko tobie.

Angielski online

Angielski przez internet

Angielski przez skype

Mało tego, aby wyeliminować ryzyko, że coś może być nie tak, bardzo często, tak jak to jest  w moim przypadku, otrzymujesz darmową, próbną lekcję angielskiego, w związku z tym możesz poczuć się zupełnie swobodnie, ponieważ nie ryzykujesz w żaden sposób. Pewnie każdy z nas chciałby aby była darmowa możliwość sprawdzenia każdego produktu czy też usługi, jednak niestety bardzo często nie mamy takiej możliwości w związku z czym od razu bierzemy na siebie ryzyko, że zapłacimy za towar, a on zupełnie nie będzie odpowiadał naszym potrzebom. Na szczęście  zupełnie inaczej jest w przypadku nauki języka angielskiego online,  ponieważ otrzymujesz darmową lekcję próbną.

 

Angielski online

Angielski przez internet

Angielski przez skype

 

Kolejną istotną zaletą nauki angielskiego online jest to, że uczysz się będąc u siebie w domu, nie stresując się tym, że musisz gdzieś dojechać, że mogą być korki na drodze, że może nie zatankowałeś paliwa albo też, że być może nawali Ci samochód. Mało tego, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z dojazdem, bo nie musisz nigdzie dojeżdżać. Po prostu jesteś u siebie, a to zazwyczaj oznacza, że możesz się w pełni zrelaksować i ucząc się angielskiego popijać swoją ulubioną kawę, herbatę, czy też jakiś inny napój.

Angielski online

Angielski przez internet

Angielski przez skype

Angielski dla dorosłych

Następną ważną cechą uczenia się angielskiego online czyli uczenia się angielskiego przez internet, jest to, że nie jesteś ograniczony miejscem pobytu. Jeżeli tylko masz możliwość używania internetu albo też telefonu, co w dzisiejszym świecie jest bardzo powszechnym zjawiskiem, to faktycznie możesz uczyć się angielskiego wszędzie. Mam studentów, którzy pracują np. przez jakiś czas w Niemczech, później przez jakiś czas znajdują się we Francji, a następnie wracają do Polski. Jednak to co jest istotne, to fakt, że przez ten cały czas są wstanie uczyć się angielskiego online czyli uczyć się angielskiego przez internet albo też uczą się angielskiego przez telefon. Mało tego, w przypadku osób, które są bardzo zajęte i podróżują bardzo dużo, uczą się one angielskiego czy to będąc w jakimś hotelu czy to nawet z własnego samochodu, co oznacza, że w rzeczywistości, jeżeli ktoś chce, to nic nie stanie mu na drodze i będzie mógł się uczyć.

Kiedy uczysz się języka angielskiego online czyli przez internet, to nie tylko możesz widzieć się z nauczycielem twarzą w twarz ale również dzięki możliwości udostępniania własnego pulpitu przez nauczyciela, możesz zobaczyć wszystko co Ci tłumaczy, czyli nie muszą to być tylko słowa ale możesz również zobaczyć materiały nad którymi obecnie pracujecie, a to  daje Ci ogromny komfort. Co więcej, po zajęciach otrzymujesz wszystkie materiały na swojego e-mail’a, co daje Ci możliwość przygotowania się na następne zajęcia.

 

Angielski online

Angielski przez internet

Angielski przez skype

Jak widzisz nauka angielskiego przez internet może być bardzo przyjemna oraz skuteczna, jednak aby tak się stało musisz podjąć decyzję, że chcesz spróbować, wiedząc że niczym nie ryzykujesz i zapisać się na lekcję próbną, na którą serdecznie Cię zapraszam.

 

 

 

 

 

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *